Ανακοίνωση για την Εθνική Εορτή 28ης Οκτωβρίου.

hourd                                                                                                   17/10/2016

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Θέμα: Εθνική Εορτή 28ης Οκτωβρίου

Οι εορταστικές εκδηλώσεις για την Εθνική μας γιορτή της 28ης Οκτωβρίου  θα γίνουν ως εξής:

Την Τρίτη 25 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 9:00π.μ. θα γίνει η παρουσίαση της γιορτής της 28ης Οκτωβρίου από τα παιδιά της Δ΄ τάξης,  στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας. Όσοι γονείς θέλουν, μπορούν να την παρακολουθήσουν.

Την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2016 το σχολείο θα παραμείνει κλειστό. Θα λειτουργήσει μόνο, για όσα παιδιά  έχουν δηλώσει το 11/μηνο πρόγραμμα.

Για τα ωράρια των δρομολογίων θα ενημερωθείτε από τις συνοδούς.

Την Παρασκευή 28 Οκτωβρίου οι Ε΄ και Στ΄ τάξεις  θα πάρουν μέρος στην παρέλαση, που θα γίνει στις 11:15 π.μ. στη Λεωφόρο  Ποσειδώνος (από Νηρηίδων έως Νηρέως). Θα σταλεί αναλυτική ανακοίνωση.

Σας υπενθυμίζουμε ότι τα παιδιά στην παρέλαση θα φορούν την καθιερωμένη στολή τους. Τα κορίτσια θα φορούν λευκό καλσόν. Αγόρια και κορίτσια θα φορούν μαύρα παπούτσια (όχι αθλητικά).

Από τη Γραμματεία

0 replies

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!